Оголошення

Новини

Миколаївська обласна фітосанітарна лабораторія інформує

Про визначення посівних

якостей посівного матеріалу

Відповідно до Положення про Миколаївську обласну фітосанітарну лабораторію, Миколаївська фітолабораторія є державною установою, яка знаходиться у сфері управління центрального органу виконавчої влади  –Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління

Згідно згаданого Положення до компетенції Миколаївської фітолабораторії належить, зокрема, визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу.

Доводимо до Вашого відома, що з лютого 2018 року у Миколаївській фітолабораторії розпочато роботу відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, який здійснює наступні види аналізу посівної якості посівного матеріалу:

  • визначення сортової чистоти зразка насіння;
  • визначення маси 1000 насінин;
  • визначення схожості, енергії проростання насіння;
  • визначення вологості зразка насіння.

Лабораторному аналізу підлягають:

– насіння зерна (плоди зернових,  зернобобових та олійних культур, які використовуються для харчових, насіннєвих, кормових та технічних цілей);

– насіння овочів;

– насіння квітів;

– насіння баштанних культур;

– насіння багаторічних злакових трав;

– насіння багаторічних бобових трав;

– садивний матеріал картоплі.

Для проведення аналізу до Миколаївської фітолабораторії необхідно подати заяву встановленого зразка, пробу насіння та документ, який підтверджує оплату за проведення аналізу.

Вартість проведення аналізу затверджена п. 1.3. наказу Міністерства аграрної політики України від 13.02.2013 №96 «Розміри плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин»:

Найменування послуги Одиниця виміру Розмір оплати(грн.)
Визначення сортової чистоти зразка насіння Проба посівного матеріалу 34,82
Визначення маси 1000 насінин Проба посівного матеріалу 30,56
Визначення схожості, енергії проростання насіння Проба посівного матеріалу 35,70
Визначення вологості зразка насіння Проба посівного матеріалу 32,92

За результатами проведеного аналізу заявнику віидається висновок аналізів (випробувань) визначення посівних якостей насіння та/або товарних якостей садивного матеріалу.

На підставі наведеного вище, у разі необхідності проведення відповідного аналізу, просимо звертатись до Миколаївської обласної фітосанітарної лабораторії за адресою: 54055, Миколаївська область,  м. Миколаїв, вул. 5 Слобідська, 110-А.

Контактні телефони:

  • (0512) 58-25-63;
  • (097) 882-97-03, (095) 579-29-91 – Курішко Анна Василівна;
  • (067) 309-44-97, (095) 887-37-79 – Яблуновська Наталя Василівна.