Новини

                               МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ФІТОСАНІТАРНА ЛАБОРАТОРІЯ

                                                       ЗАПРОШУЄМО ДО  СПІВПРАЦІ                                               

  Відповідно до Положення про Миколаївську обласну фітосанітарну лабораторію,структури та     штатного розпису створено відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей     садивного матеріалу, який підпорядковується Державній службі України з питань харчових   продуктів та захисту споживачів та належить до сфери її управління.

 Основними завданнями відділу є:

проведення  випробування насіння та садивного матеріалу за такими показниками:

  • аналізування чистоти та відходу насіння;
  • аналізування домішки насіння інших рослин;
  • аналізування схожості та енергії проростання насіння;
  • аналізування вологості насіння;
  • аналізування маси 1000 насінин;
  • аналізування заселеності насіння шкідниками(прихована/явна форма);
  • аналізування насіння хворобами ( соя, льон);
  • аналізування життєздатності насіння;
  •  мал1-2

Відділ  проводить незалежний, якісний та достовірний   аналіз насіння всіх сільськогосподарських     культур

( мал. 3)

Вартість зазначеного комплексу лабораторних досліджень відповідно наказу

 № 395 від 25.02.2021( мал. № 4)

             Як нас знайти?        

54055      м. Миколаїв

вул. 5-А Слобідська 110А.

  тел.:(0512)  24-91-67-відділ реєстрації  зразків

   (097)  882-97-03 –завідувач відділу

Інформація щодо вимог КНР при проведенні обстежень ячменю та кукурудзи

12.05.2023

Міжнародний день здоров’я рослин

Організація Об’єднаних оголосила 12 травня «Міжнародним днем здоров’я рослин».

З огляду на це, до Міжнародного дня здоров’я рослин, з метою поширення інформації про діяльність фітосанітарної служби щодо збереження здоров’я рослин, 12 травня Миколаївська обласна лабораторія разом з Головним управління фітосанітарної безпеки Держпродсопживслужби Миколаївській області провели спільну нараду з заінтересованими суб’єктами господарювання, які побажали бути присутніми.

Основна мета Міжнародного дня здоров’я рослин – долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин, надихнути їх на конкретні дії.

Ми знаємо, що на здоров’я рослинного  світу впливають багато чинників, зокрема глобальне потепління, зміни клімату, засмічення довкілля та інших. Один з таких чинників є ризик фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих видів рослин і певних груп товарів зокрема.

Шкідники, хвороби рослин, нематоди і бур’яни наносять часом велику шкоду сільському господарству і довкіллю, а інвазійні  види (види з інших регіонів чи континентів зі значною здатністю до експансії), які розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини потрапляючи в нові, більш сприятливі умови для розвитку, стрімко розмножуються, не мають природних ворогів, завдають більших втрат, у порівнянні з місцем первісного існування. Це може завдати непоправної шкоди сільському господарству та довкіллю країни, в яку вони проникають.

На наряді виступив в. о. директора Миколаївської обласної фітосанітарної лабораторії Чорноус А. В., який розкрив загальні проблеми людства щодо цього питання. Розповів про втрати народного господарства та довкілля а також продовольчих запасів, які можуть бути спричинені шкідниками, хворобами рослин та бур’янами.

Зробив наголос на те, що фітосанітарні лабораторії покликані захищати здоров’я рослин шляхом проведення фітосанітарної експертизи – встановленням їх фітосанітарного стану та шляхом контролю за якістю насіння тому, що здорове насіння – запорука гарних врожаїв. Нагадав про карантинні організми обмежено поширені на Україні та зробив огляд їх розповсюдження в області, а провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу Мілева С. О. та завідувач відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу Курішко А.В.   представили презентацію на тему: «Значення фітосанітарної експертизи та якісного насіння для здоров’я рослин».

20.06.2020

В імпортній картоплі з Єгипту виявлено карантинний організм – Картопляну міль (Phthorimaea operculella Zell).

20 червня 2020 року при проведенні фітосанітарної експертизи зразків картоплі, походженням з Єгипту, було виявлено обмежено поширений в Україні карантинний організм картопляну міль (Phthorimaea operculella Zell).

Phthorimaea operculella Zell

Зразки картоплі  відбирались державними інспекторами відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Вантаж надійшов в 10 контейнерах загальною кількістю 250 тонн.

Про випадки виявлення карантинного організму для вжиття фітосанітарних заходів, інформація була надана до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

13.06.2020

В імпортній картоплі з Єгипту виявлено карантинний організм – Картопляну міль (Phthorimaea operculella Zell).

12-13 червня при проведенні фітосанітарної експертизи зразків картоплі, походженням з Єгипту, було виявлено обмежено поширений в Україні карантинний організм картопляну міль (Phthorimaea operculella Zell).

Зразки картоплі  відбирались державними інспекторами відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Вантаж надійшов в 12 контейнерах загальною кількістю 300 тонн.

Про випадки виявлення карантинного організму для вжиття фітосанітарних заходів, інформація була надана до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Довідка:

–      картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell.) належить до небезпечних карантинних шкідників пасльонових культур.

–      головною рослиною – живителем картопляної молі є картопля, але міль також може пошкоджувати баклажани, томати та інші рослини з родини пасльонових. Гусениці шкідника можуть живитись на всіх частинах рослин картоплі та бульбах. Особливу небезпеку шкідник складає при попаданні в картоплесховища.  Здорові бульби заражаються від хворих, таким чином, при зберіганні може бути знищений весь врожай. Швидка рухома гусінь проникає в бульби, утворює галереї заповнені шовковими нитками та екскрементами.

Заходи боротьби з картопляною міллю складні. Ефективний захист пасльонових культур можливий тільки при дотриманні цілого комплексу заходів. Основними елементами є дотримання агротехнічних заходів: своєчасна обробка ґрунту, сівозміна і, що найважливіше, бульби картоплі повинні завозитися із зон вільних від картопляної молі.

ПОСТАНОВА від 15 листопада 2019 р. № 1177

Миколаївська обласна фітосанітарна лабораторія інформує

Про визначення посівних

якостей посівного матеріалу

Відповідно до Положення про Миколаївську обласну фітосанітарну лабораторію, Миколаївська фітолабораторія є державною установою, яка знаходиться у сфері управління центрального органу виконавчої влади  – Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно згаданого Положення до компетенції Миколаївської фітолабораторії належить, зокрема, визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу.

Доводимо до Вашого відома, що з лютого 2018 року у Миколаївській фітолабораторії розпочато роботу відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, який здійснює наступні види аналізу посівної якості посівного матеріалу:

  • визначення сортової чистоти зразка насіння;
  • визначення маси 1000 насінин;
  • визначення схожості, енергії проростання насіння;
  • визначення вологості зразка насіння.

Лабораторному аналізу підлягають:

– насіння зерна (плоди зернових,  зернобобових та олійних культур, які використовуються для харчових, насіннєвих, кормових та технічних цілей);

– насіння овочів;

– насіння квітів;

– насіння баштанних культур;

– насіння багаторічних злакових трав;

– насіння багаторічних бобових трав;

– садивний матеріал картоплі.

Для проведення аналізу до Миколаївської фітолабораторії необхідно подати заяву встановленого зразка, пробу насіння та документ, який підтверджує оплату за проведення аналізу.

Вартість проведення аналізу затверджена п. 1.3. наказу Міністерства аграрної політики України від 13.02.2013 №96 «Розміри плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин»:

Найменування послугиОдиниця виміруРозмір оплати

 

(грн.)

Визначення сортової чистоти зразка насінняПроба посівного матеріалу34,82
Визначення маси 1000 насінинПроба посівного матеріалу30,56
Визначення схожості, енергії проростання насінняПроба посівного матеріалу35,70
Визначення вологості зразка насінняПроба посівного матеріалу32,92

За результатами проведеного аналізу заявнику віидається висновок аналізів (випробувань) визначення посівних якостей насіння та/або товарних якостей садивного матеріалу.

На підставі наведеного вище, у разі необхідності проведення відповідного аналізу, просимо звертатись до Миколаївської обласної фітосанітарної лабораторії за адресою: 54055, Миколаївська область,  м. Миколаїв, вул. 5 Слобідська, 110-А.

Контактні телефони:

  • (0512) 58-25-63;
  • (097) 882-97-03, (095) 579-29-91 – Курішко Анна Василівна;
  • (067) 309-44-97, (095) 887-37-79 – Яблуновська Наталя Василівна.